>AKP’yi nasıl eleştirmeli?

>Perihan Mağden yine söylenmesi gerekeni cesurca ve beliğ bir şekilde ifade etmiş.
“Bu partinin, AK Parti’nin yani hiç mi kabahati yok? Var, hem de o kadar çok kabahatleri, kusurları olan 1 partiyi acımasızca eleştirebilmek yerine, hakiki demokrasinin işlemesi adına onların yanı başında yerimizi almak zorunda bırakılıyor isek- Budur trajedi! (Ya da Oligarşi!)” (http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=225137)
Maalesef suni tartışmalardan yapmamız gereken gerçek tartışmalara vakit kalmıyor. Şu sorular bana hiç de önemsiz gelmiyor ama nedense onları ele almaya vaktimiz yok.

– Her fırsatta demokrasiden dem vuran AK Parti neden halkın oyunun yarısına yakınını etkisiz kılma potansiyaline sahip yüzde 10 barajıyla ilgili bir girişimde bulunmuyor?

– Cumhurbaşkanlığı’nın yetkilerinin astronomik olduğunu kabul eden ve bunu eleştiren bir gelenekten gelen AK Parti’nin merkez kadrosu neden bu yetkilerinin makul ve demokratik bir düzeye indirilmesine yönelik hiçbir ciddi söylem ya da icraat da bulunmuyor?

– Merkez bir parti olduğunu iddia eden AK Parti il ve ilçe idarelerine neden hep mütedeyyin tabandan insanları dolduruyor?

– Yine merkez bir parti olduğunu iddia eden ve hatta şimdi yeni bir vizyon oluşturmaya çalışan AK Parti neden devletin en tepe üçlüsünü Milli Görüş geleneğinden gelen insanlarla doldurma gayesini güdüyor?

– Demokrasiden dem vuran AK Parti neden DTP’ye karşı oynanan düzeysiz ayak oyunlarında başı çekiyor?

ve daha niceleri…

bu puslu havadan hiç hazzetmedim. çünkü bize ‘kendine demokrat’ bir partiyi demokrasinin hatrı için tartışmasız desteklettiriyor.

By fekmekci

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s